phongn2006 phongn2006
  • 02-05-2018
  • Mathematics
contestada

Maggie ebought 52 ounces of swordfish selling for $6.92 per pund. What was the total cost?

Respuesta :

gshreya2005
gshreya2005 gshreya2005
  • 02-05-2018
The total cost was $22.49
Answer Link

Otras preguntas

3 3/4 times 3 times 3 1/4
Michelle bought five packs of crayons for $16.25 What is the cost of a pack of crayons, in dollars, if all the packs cost the same?
GIVING BRAINLEIST TO RIGHT PERSON!! <333 What provides the energy for the seed to grow before it begins to sprout? The radicle The endosperm The seed coat
What advice should you give to a parent who is trying to discourage prejudice in his or her child?
What is a theme of "Saving Tobe"? A. Working as a team can accomplish more than working alone B. Being a good friend is difficult. C. Guilt can consume you. D.
Did Nazi Germany underestimate the United States military?.
Which simile could replace the literal sentence “The store was very crowded with people dashing around”? The store was as busy as the desert. The store was as b
you can helps me? f(x) = x + 20 g(x) = x + 5 (f o g) (2) = ?​
The number of loaves of bread purchased and the total cost of the bread in dollars can be modeled by the equation c = 3.5b. Which table of values matches the eq
Solve for y. 6 = 2 (y+2) y = ___